2020 model FORD TRANSİT marka araç icradan satılıktır

T.C.
ANKARA 2. GENEL İCRA DAİRESİ
2023/82385 ESAS

İlan Sahibi: ANKARA 2. GENEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ
İlan Numarası: ILN01953680
Şehir: ANKARA
İlçe: Çankaya
İlan Türü: İCRA
Birinci Satış Günü: 03.01.2024 11:13
Muhammen Bedeli: 960.000 ₺
Dosya No: 2023/82385 ESAS
Yıl: 2020
Renk: Beyaz
Yakıt: Dizel
Vites: Manuel
Araç Cinsi: Kamyonet

2020 model FORD TRANSİT marka araç icradan satılıktır
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.12.2023
2
A+
A-

TAŞINIRIN ELEKTRONİK SATIŞ ORTAMINDA AÇIK ARTIRMA İLANI Bir borçtan dolayı aşağıda cins, miktar, bulunduğu yer ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup:

Muhammen KıymetiAdediCinsiMahiyeti ve Önemli Vasıfları
960.000,001Taşıt06CKP095 Plakalı , 2020 Model , FORD Marka , TRANSİT 350M Tipli , LR08486 Motor No’lu , NM0CXXTTRCLR08486 Şasi No’lu , Yakıt Tipi Dizel , Vites Tipi Manuel , Rengi Beyaz , TRANSİT 350M MODEL KAMYONET CİNSİNDE PİCKUP ÇİFT KABİN ,2020 MODEL,BEYAZ RENKLİ DİZEL,MANUEL VİTES,ARKA ÇEKİŞLİ,4 KAPILI KABİN ARKA BÖLÜMÜNDE KOLTUK MEVCUT,EMNİYET KEMERİ TERTİBATI MEVCUT,YAN CAM MEVCUT,4 LASTİKLİ SAC JANTLI,YAZLIK LASTİK TİPLİ,ARAÇ ANAHTARI VE YEDEK ANAHTARI YOK,RUHSATI YOK,RADYO TEYP VAR,KAPI KİLİTLERİ AÇIK STEPNE YOK,AKÜ FAAL DEĞİL,GÖSTERGELER FAAL DEĞİL,ARAÇ ÇALIŞIR DURUMDA DEĞİL,ÖN TAMPONDA SÜRTME İZLERİ VAR ÖN TAMPON ÇEKİ DEMİRİ KAPAĞI YOK,ÖN CAM ÇATLAK DURUMDA,SAĞ ARKA STOP ÇATLAK DURUMDA,SOL YAN AYNA KIRIK DURUMDA,MUHTELİF YERLERDE ÇİZİK VE GÖÇÜKLER VAR

Artırma Bilgileri

1.ArtırmaBaşlangıç Tarih ve Saati : 03/01/2024 – 11:13
Bitiş Tarih ve Saati : 10/01/2024 – 11:13
2.ArtırmaBaşlangıç Tarih ve Saati : 31/01/2024 – 11:13
Bitiş Tarih ve Saati : 07/02/2024 – 11:13

Satış şartları: 1- Birinci ve ikinci arttırma belirtilen gün ve saatler aralığında açık artırma suretiyle Elektronik Satış Portalı’ nda (esatis.uyap.gov.tr) yapılacaktır. Bu artırmada Elektronik Satış Portalı’ nda verilecek tekliflerin malın muhammen kıymetinin yüzde ellisi ile o malla güvence altına alınan ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından hangisi fazla ise bu miktarı ve ayrıca bu miktara ilave olarak paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi şartı ile ihale olunur.

2- Artırmaya katılabilmek için, mahcuzun muhammen kıymetinin yüzde onunu karşılayacak tutardaki nakit teminatın en geç artırma süresinin bitiminden önceki gün saat 23.30’a kadar satışı yapan icra dairesinin banka hesabına Elektronik Satış Portalı üzerinden yatırılması, gösterilecek teminatın, teminat mektubu olması hâlinde, artırmaya katılacaklar veya ilgili banka tarafından, en geç artırma süresinin bitiminden önceki iş günü mesai bitimine kadar satışa konu mahcuzun muhammen kıymetinin yüzde onunu karşılayacak tutarda kesin ve süresiz banka teminat mektubunun, satışı yapan icra dairesine elden veya sistem alt yapısı oluşturulduğu takdirde elektronik olarak tevdi edilmesi zorunludur.

3- Temsilci vasıtasıyla artırmaya katılacak kişilerin, temsilcileriyle birlikte en geç artırma süresinin bitiminden önceki iş günü mesai saati bitimine kadar satışı yapan icra dairesine müracaat etmeleri gerekmektedir. Ancak noterlerin, resmî dairelerin veya yetkili makamların yetkileri dâhilinde ve usulüne göre verdikleri vekâletnameyi veya belgeyi bulunduran temsilcinin icra dairesine müracaatları yeterli olup bu şekilde ihaleye katılacakların teminat miktarını başvuru anında icra dairesi hesabına yatırmaları veya teminat mektubunu icra dairesine tevdi etmeleri zorunludur.

4- Hisseli satışın mümkün olduğu hâllerde açık artırma konusu malı belirli paylarla satın almak isteyen müşterek alıcıların, en geç artırma süresinin sona ermesinden önceki mesai bitimine kadar satışı yapan icra dairesine müracaat ederek hisse oranlarını ve artırmada adlarına pey sürecek hissedarı veya temsilciyi bildirmeleri gerekmektedir. Ancak noterlerin, resmî dairelerin veya yetkili makamların yetkileri dâhilinde ve usulüne göre verdikleri vekâletnameyi veya belgeyi bulunduran hissedarın veya temsilcinin icra dairesine müracaatları yeterli olup bu şekilde ihaleye katılacakların teminat miktarını başvuru anında icra dairesi hesabına yatırmaları veya teminat mektubunu icra dairesine tevdi etmeleri zorunludur.

5- Satış talep ederek artırmaya katılmak isteyen alacaklıdan ve ortaklığın satış suretiyle giderilmesinde artırmaya katılmak isteyen pay sahibinin, en geç artırma süresinin sona ermesinden önceki iş günü mesai bitimine kadar satışı yapan icra dairesine müracaat etmeleri hâlinde alacak veya ortaklık payının teminatı karşıladığı miktar kadar kendilerinden teminat alınmaz, alacağın veya ortaklık payının teminata yeterli gelmemesi hâlinde eksik kısmın başvuru anında icra dairesi hesabına yatırılması veya teminat mektubunun icra dairesine tevdi edilmesi zorunludur.

6- İhale alıcısının, satış bedelinin tamamını ihalenin gerçekleştiğine ilişkin tutanağın Elektronik Satış Portalı’ nda ilan edildiği tarihten itibaren en geç yedi gün içinde icra dairesi hesabına ödemesi gerekmektedir.

7- İhale alıcısının en yüksek teklifi verip de süresi içinde ihale bedelini yatırmaması hâlinde, alınan teminat iade edilmeyip öncelikle satış masraflarından düşülmek üzere alacaklarına mahsuben hak sahiplerine ödenecektir.

8- Asgari ihale bedelinin teklif edilmemesi nedeniyle ihalenin yapılamaması veya en yüksek teklif verenin ihale bedelini yatırmaması sebebiyle ihalenin iptal edildiği hâllerde, ikinci artırma ilk açık artırmadaki şartlar çerçevesinde tekrar yapılacaktır.

9- Satışa katılanlar bütün ekleriyle birlikte şartnameyi görmüş ve içeriğini kabul etmiş sayılırlar.

10- Malın tescil ve teslim işlemleri ihalenin kesinleşmesi üzerine yapılacaktır.

11-%20 KDV, damga vergisi ve teslim masrafları alıcıya aittir. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir. (İcra ve İflâs Kanununun 206 ncı maddesinin birinci fıkrası ile 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 21 inci maddesinin ikinci fıkrasındaki hükümleri mahfuzdur.)
(İİK m.114)

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.