AK Partili Akbaşoğlu’ndan CHP ve DEM’e tepki!

AK Parti Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM Genel Kurul’unda ortak bildiriye imza atmayan CHP ve DEM Partisine reaksiyon gösterdi.

AK Partili Akbaşoğlu’ndan CHP ve DEM’e tepki!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.12.2023
0
A+
A-

TBMM 2024 Yılı Bütçe Görüşmelerinin son gününde Genel Kurul’da konuşan AK Parti Küme Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, CHP ve DEM Partililere sert reaksiyon gösterdi.

Akbaşoğlu, “‘Değişeceğiz’ dediler, ‘Değişim’ dediler, ne değişti diye baktık, gördüğümüz şu: Evvel Kandil’in talebi doğrultusunda terörle gayret tezkerelerine “hayır” dediler, sonra şehitlerimizle ve Mehmetçiklerimizle birlikte olduğumuzun vurgulandığı Türkiye Büyük Millet Meclisi ortak bildirisine imza atmaktan çekindiler. Kimden çekiniyorsunuz? Kimden korkuyorsunuz? Bu utanç hakikaten size kâfi. Hiç kimse mazeret uydurmasın, hakikatleri çarpıtmasın, hakikatin üstünü örtmeye çalışmasın” dedi.

“KÜRT VE ALEVİ KARDEŞLERİMİZİ İSTİSMARDIR”

CHP ve DEM Parti’nin senkronizasyon içinde birbirlerini takip ettiğinin altını çizen AK Parti Küme Başkanvekili Akbaşoğlu, “Haksız, temelsiz sav ve suçlamalarıyla Kürtlere ve Alevilere ayrımcı bir lisan kullanması her şeyden evvel bu kardeşlerimize büyük bir haksızlıktır. Ayrıştırıcı, ayrımcı bir lisanı asla ve kata kabul etmiyoruz. Her iki partinin de “Kürtler ve Aleviler daha az eşittir.” kelamı bir bühtandır ve asla kabul edilemez. Bu, açıkça hakkı ve hakikati, Kürt ve Alevi kardeşlerimizi istismardır. CHP ve DEM Parti’nin Kürt ve Alevi vurgusunu bütünleştirmek için mi, yoksa ayrıştırmak için mi devamlı olarak gündeme getirdiklerini milletimizin maşerî vicdanına havale ediyorum” şeklinde konuştu. 

Sessiz ihtilalleri hayata geçirerek yaşanılan meselelerin sorun olmaktan çıktığını belirten Akbaşoğlu şöyle konuştu: “AK Parti iktidarları olarak meşruiyet ve özgürlükler temelinde birlik, beraberlik ve bütünlük içerisinde, sessiz ihtilalleri hayata geçirerek yaşanılan problemleri sorun olmaktan çıkardık ve tüm vatandaşlarımızın özgürlüklerini genişlettik. Bunun şahidi 85 milyon halkımızdır; Türk, Kürt, Alevi, Sünni bütün insanlarımızdır. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının tümü, istisnasız tümü kanun önünde eşit ve birinci sınıf vatandaşlardır, ötekileştirici ve ayrımcı lisan asla ve kata kabul edilemez.”CHP VE DEM ORTASINDA BİR MENFAAT SARMALI

Akbaşoğlu, “Milletimizin geleceğini tehlikeye atma yolunda maalesef CHP ve DEM ortasında bir menfaat sarmalı ve bu nedenle hakikat üzere değil, menfaat üzere bir ortaya gelme durumu kelam konusu. Buradan, yapılan değerlendirmelere ithafen söz ediyorum ki: Şaşırmayın, aklınızı başınıza alın; Kandil’e ve uzantılarına değil, Diyarbakır, Muş ve Van’da evlat nöbeti tutan annelere, şehadet şerbetini içen Mehmetçik’imizin annelerine selam yollayın. Siz aklınızı başınıza almazsanız, merak etmeyin, 31 Mart’ta milletimiz aklınızı başınıza getirecek, size gereken yanıtı en hoş halde sandıkta verecek.  Kandil’e ve uzantılarına selam çakmak için 85 milyon insanımızın ve tüm bölge halklarının iyiliği ve güvenliği için terörle uğraş tezkerelerine “hayır” diyenlerin, PKK terörünü kınayan, şehitlerimizin ve Mehmetçik’imizin yanında olduğumuzu vurgulayan TBMM ortak bildirisine imza atmaktan kaçanların gerçekleri çarpıtmasına, hadsizliklerine asla müsaade etmeyeceğiz. Tarihin şahitliğinde hatırlatırız ki: Tekirdağ’ın da Trabzon’un da Denizli’nin de Diyarbakır’ın da yiğit evlatları, emperyalistlere de onların aparatlarına da istiklal çabamızda geçit vermediği üzere artık de geçit vermeyecek Allah’ın izniyle” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: AA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.