Alarko Serena Kombi E05 Arıza Kodu Çözümü

Alarko Serena Kombi E05 Arıza Kodu Çözümü

Alarko Serena Kombi E05 Arıza Kodu Çözümü
A+
A-
28 Haziran 2022 20:47
16

Alarko Serena Kombi E05 Arıza Kodu Çözümü

Alarko Serena Kombi E05 Arıza Kodu : Isıtma sensörü arızasıdır. Kalorifer sensöründe arıza oluşmuştur. Cihazınızın petek ısısını kontrol eden yüzeysel sensör denilen parça arızalı demektir. Tesisat sensorunda arıza olduğu zaman görülen arıza kodudur. Bu arıza kodu çıktığı zaman kalorifer petekleri ısınmaz ve yetkili servis tarafından sensörun değiştirilmesi gerekir. Bu sensörün diğer adı da yüzeysel sensördür. Kalorifer ntc arızası olarak da bilinir.

Alarko Kombi E05 Hatası da kalorifer gidiş suyu sensörünün yani diğer bir adıyla tesisat sensörünün arızalandığını ifade eder. Bu arıza kodu ile karşılaşıldığı zaman kalorifer petekleri ısınmaz ve ısınmadan faydalanılmaz. Sensörün borularında nem oluşmasından ya da sensör kablolarında kopukluk meydana gelmişte bu sorun olabilir.

Alarko Serena Kombi E05 Arıza Kodu Çözümü : Sensör tamir olan bir parça değildir. Eğer kesin arızalı ise değişimi gerekir. Isı sensör değişimi için kombi servis firmalarından servis hizmeti almalısınız. Alarko kombinizin ekranında hata kodu yok fakat petekler ısınmıyor ise ilk olarak peteklerin havasını almalısınız. Peteklerin havasını aldıktan sonra cihaz normale dönmezse yine sensör arızalı demektir. İlk yapılacak işlem reset atmaktır. Kişisel olarak yapılacak başka bir şey yoktur. Tek çözüm parça değişimidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.