Avustralya’da Noel etkinliğinde Filistin’e takviye protestosu

Avustralya’da klasik Noel aktifliği sırasında iki protestocu Filistin bayrakları ile sahneye çıkarak, “Gazze’de çocuklar ölüyor” sloganı attı.

Avustralya’da Noel etkinliğinde Filistin’e takviye protestosu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.12.2023
0
A+
A-

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne yönelik akınları devam ederken, dünyanın dört bir yanında İsrail’e reaksiyonlar sürüyor. Avustralya’nın Melbourne kentindeki Sidney Myer Music Bowl’da düzenlenen Carols by Candlelight isimli klasik Noel aktifliği sırasında iki protestocu, Filistin bayrakları ile sahneye çıktı.

‘GAZZE’DE ÇOCUKLAR ÖLÜYOR!’

Canlı olarak yayınlanan aktiflik kesintiye uğrarken, sahneden indirilmeden evvel sunucu David Campbell’ın elinden mikrofonu almayı başaran bir gösterici, “Gazze’de çocuklar ölüyor” sloganı attı. Seyircilerden kimileri ise protestoyu yuhalayarak reaksiyon gösterdi.

PROTESTOCULARA SERT MÜDAHALE

Güvenlik vazifelileri protestocuları sahneden yaka paça indirirken, kısa bir müddet sonra aktiflik kaldığı yerden devam etti. Campbell, protestonun akabinde yaptığı açıklamada, “Bu dünya için çok güç bir vakit. Dışarıda çok fazla acı varken bu türlü bir gecede bir ortaya gelmek hepimiz için zor” dedi.
 

KAYNAK: İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.