Batan geminin kayıp 7 işçisi aranıyor

Zonguldak açıklarında batan kuru yük gemisinin kayıp 7 kişilik mürettebatını arama çalışmaları 37 gündür devam ediyor.

Batan geminin kayıp 7 işçisi aranıyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.12.2023
0
A+
A-

Karadeniz Ereğli ilçesinde 19 Kasım’da fırtına nedeniyle mendireğe çarptıktan sonra batan Türk bayraklı “Kafkametler” isimli gemideki kayıp çalışanı arama çalışmaları kapsamında görevlilerce tarama faaliyeti gerçekleştiriliyor.

Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü (KEGM), AFAD ve öbür takımlar, kayıp çalışanı arama çalışmalarını karadan ve denizden sürdürüyor.

Çalışmalara, her türlü hava kaideleri ve dünyanın tüm açık denizlerinde vazife yapabilecek niteliklere sahip, gemi kazalarına, deniz kirliliğine ve yangınlara karşı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün operasyonel gücünü artıran Nene Hatun Gemisi de takviye veriyor.

Denizcilik Genel Müdürlüğü denetiminde gemi kurtarma enkaz kaldırma şirketi de kayıp mürettebatı arama ve batık geminin enkazını kaldırma çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan birebir tarihte sürüklenerek karaya oturan Kamerun bayraklı “Pallada” isimli kargo gemisinin söküm çalışmaları devam ediyor.

5 işçinin cansız vücuduna ulaşılmıştı

Rusya’dan İzmir Aliağa Limanı’na yük taşıyan Türk bayraklı “Kafkametler” isimli kuru yük gemisi, 19 Kasım’da Karadeniz Bölgesi’nde tesirli olan fırtına nedeniyle Ereğli Limanı’ndan çıkarken askeri bölgedeki mendireğe çarparak batmıştı. Gemideki 12 kişilik Türk mürettebattan 5’inin cansız vücuduna ulaşılmıştı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.