Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 1. Seviye Etkinlik Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 16

Burada 1. Seviye Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi içerisinde yer alan sorular, etkinlikler ve konular için çözümler ve cevaplar hazırlanmıştır. Bu yüzden siz değerli öğrencilerimiz için ihtiyaç duydukları her türlü doküman, materyal, bilgi, cevap, çözüm ve açıklamaya en güvenilir şekilde ulaşmasına imkan sağlayacaktır.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 1. Seviye Etkinlik Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 16
REKLAM ALANI
Yayınlama: 04.12.2023
1
A+
A-

Yön Tuşları Etkinliği:

Şimdi sizinle bu tuşları kullanarak bir oyun oynayacağız. Bu oyun deve cüce oyununa oldukça benziyor. Bu oyunda sizler yürürken ben yön tuşlarını göstereceğim. Sizler yürüdüğünüz yönü, gösterdiğim yön tuşuna göre değiştireceksiniz. Sağ yön tuşunu gösterdiğimde sağa, sol yön tuşunu gösterdiğimde ise sola doğru yürüyeceksiniz. Yukarı yön tuşunu gösterdiğimde zıplayacak, aşağı yön tuşunu gösterdiğimde ise bulunduğunuz yere çömeleceksiniz. Eğer verdiğim yönergeyi uygulamakta geç kalırsanız oyunun dışına çıkacak ve gözlemci olacaksınız.

Öğrencilerin oyunu verdiğiniz yönergeler doğrultusunda bir süre oynamasını sağlayınız. Oyun dışı kalan öğrencilerin sizinle birlikte gözlemci olmasını sağlayabilirsiniz.

Öğretmene not: Dilerseniz öğrencilerle birlikte her yön tuşuna bir ses belirleyebilirsiniz. Bu sesi duyan ve kâğıttaki tuşu gören öğrenci gerekli hareketi yapabilir. Ayrıca öğrenciler kendilerinde olan yön tuşlarını keserek de daha küçük gruplarda bu oyunu oynayabilirler.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.