Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 1. Seviye Etkinlik Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 20

Burada 1. Seviye Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi içerisinde yer alan sorular, etkinlikler ve konular için çözümler ve cevaplar hazırlanmıştır. Bu yüzden siz değerli öğrencilerimiz için ihtiyaç duydukları her türlü doküman, materyal, bilgi, cevap, çözüm ve açıklamaya en güvenilir şekilde ulaşmasına imkan sağlayacaktır.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 1. Seviye Etkinlik Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 20
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.12.2023
2
A+
A-

UYGULAMA

Öğrencilere aşağıdaki soruyu sorarak derse başlayınız:
Sizce saygı ne demektir?

Öğrencilerin yanıtlarını dinleyiniz. Daha sonra saygı kavramını tanımlayınız ve öğrencilere bugün işleyeceğiniz dersin amacını açıklayınız.

Saygı: bir kimseye veya bir şeye karşı dikkatli, özenli, ölçülü davranmaya sebep olan sevgi duygusuna denir. Bugünkü dersimizde, teknolojiyi kullanırken başkalarının haklarına da saygı göstermemiz gerektiğini öğreneceğiz.

Öğrencilerin Duygu Durumu görsellerini keserek hazırladığından emin olunuz ve onlara etkinliği açıklayınız.
Öğrencilerinizi makas kullanırken dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarınız.
Tubi, Kubi ve Hubi aynı sınıfta okuyan üç öğrencidir. Şimdi sizlere bu öğrenciler arasında geçen olayları sırayla anlatacağım. Her bir olaydan sonra ne hissettiğinizi elinizdeki görselleri havaya kaldırarak ifade edebilirsiniz.

  • Tubi, Kubi ve Hubi okul bahçesinde oyun oynarken oynama sırası Tubi’de olmasına rağmen, Kubi onun sırasını alır ve onun oynamasına izin vermez.
  • Tubi, Hubi’nin kendisiyle paylaştığı özel bir bilgiyi sınıftaki diğer arkadaşlarıyla paylaşır. Hubi bu durumu ertesi sabah sınıfa geldiğinde öğrenir.
  • Devamı diğer sayfada…

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.