Birebir tas tıpkı hamam! CHP’de Özgür Özel’le hiçbir şey değişmedi

CHP’de Kılıçdaroğlu devrinin sonlanıp, Özel periyodunun başlamasıyla birlikte değişim telaffuzlarının gerçek olmadığı bir kere daha ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu periyodunda oy tasasıyla PKK’ya reaksiyon gösteremeyen CHP, Özel devrinde de birebir yolda.

Birebir tas tıpkı hamam! CHP’de Özgür Özel’le hiçbir şey değişmedi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.12.2023
1
A+
A-
  •     İlginize-ÖZEL

Cumhuriyet Halk Partisi‘nde Kemal Kılıçdaroğlu devrinde genel ve lokal seçimlerde kazanmak gayesiyle HDP‘ye ve PKK’ya reaksiyon gösterilmemesi geleneği, yeni genel lider Özgür Özel devrinde de devam ediyor. 5 Kasım 2023‘te gerçekleştirilen kurultayda genel lider seçilen Özel, 50 günlük genel başkanlık periyodunda birinci sinyalleri verdi. 

KILIÇDAROĞLU DEVRİNDE CHP-HDP İLİŞKİSİ

Kemal Kılıçdaroğlu devrinde Türk siyasetine ‘Terör’ gölgesi düşürüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı siyasi hayatının hiçbir periyodunda seçim kazanamayan Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütünün siyasi kanadı HDP dahil herkesle kapalıdan ve açıktan işbirliği yapmaktan çekinmedi. 

Kemal Kılıçdaroğlu devrinde TBMM’deki teröre karşı bildirilere aralıklı dururken, terör amaçlarının imha edilmesi için çıkarılan tezkerelerin birçoğuna da HDP ile birlikte hareket ederek oy verilmedi. 

Kılıçdaroğlu 3 Mayıs 2011‘de genel lideri seçildikten sonra Hakkari’de yaptığı ve bir tane Türk bayrağının olmadığı mitingde “Avrupa’da kabul edilen mahallî idareler özerklik kaidesini motamot kabul edeceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu CHP Genel Lideri olduğu devirde en açık bildirisini katıldığı bir televizyon programında verdi. 20 Ekim 2014‘te bir programa çıkan Kılıçdaroğlu YPG’yi terör örgütü olarak görmediklerini belirterek “Biz YPG’yi terör örgütü olarak görmeyiz. YPG kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur.” dedi. 

600’e yakın güvenlik görevlisinin şehit olduğu Hendek operasyonları esnasında Kılıçdaroğlu bildiği yoldan ilerledi. Kılıçdaroğlu, askerlerimize saldıran PKK’lı teröristler için “Barikatları kuran arkadaşlar” tabirlerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu’nun A ekibinden olan Genel Lider Yardımcısı Gamze İlgezdi ve eski Genel Lider Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, terörist cenazesine katıldı. 

Kılıçdaroğlu devrinde bu ve bunun üzere birçok CHP-HDP/PKK bağlantısı yaşanırken Özgür Özel devrinde de misal alakaların yaşanacağının birinci sinyalleri verildi. 

ÖZGÜR ÖZEL DEVRİNDE CHP-DEM PARTİ İLİŞKİSİ

CHP’lilerin büyük umutlarla ‘değişim’ sloganlarıyla Kemal Kılıçdaroğlu devrine son vermesi akabinde ise Özgür Özel’in genel lider olarak misyona başlamasıyla da 50 günlük periyotta yaşananlar CHP’de hiçbir şeyin değişmediğini gözler önüne serdi. 

Özgür Özel CHP Genel Lider seçilmesinden sayılı günler sonra birinci skandalına imza attı. Özel, 14 Aralık günü sabah Pençe bölgesinde terör örgütü PKK’nın şehit ettiği 25 yaşındaki Teğmen Eril Alperen Emir’in Ahmet Hamdi Akseki Camii‘ndeki cenaze merasimine katılmasının akabinde birebir günün akşamı lokal seçim için terör destekçisi DEM Parti ile pazarlık masasına oturdu. Özel, beşerlerle dalga geçercesine şehit cenazesinden çıkarak ittifak için DEM Parti’nin kapısını çaldı. 

BİLDİRİYE İMZA ATMADI

Irak’ın kuzeyinde 12 askerimizin alçakça şehit edilmesinin akabinde ise CHP’nin tutumu bir defa daha reaksiyon çekti. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AK Parti, MHP, GÜZEL Parti ve Saadet Partisi’nin imzalarıyla terör örgütü PKK’ya karşı ortak bildiri yayınlanırken, CHP ve DEM Parti tekrar imza atmadı. 

Kamuoyundan gelen reaksiyonların akabinde CHP içerisinde PKK ismi geçmeyen bir bildiri yayınladı. CHP bildirisinde ‘PKK’ isminin geçirilmemesine dikkat edilirken “Terörü, hain terör örgütünü ve insanlık dışı formüllerini lanetliyoruz.” denildi. 


ÖZEL DE KILIÇDAROĞLU ÜZERE ŞEHİT CENAZELERİNDEN KOVULUYOR

Türk halkı CHP‘de yaşananları şaşkınlıkla takip ederken yansılar bilhassa şehit cenazelerinde gün yüzüne çıkıyor. Kılıçdaroğlu, genel başkanlığı periyodunda HDP dayanağı ve ikiyüzlülük nedeniyle katıldığı birçok şehit cenazesinde reaksiyon toplarken, bugün birebir durumu Özgür Özel de yaşamaya başladı. 

CHP Genel Lideri Özgür Özel, memleketi Manisa’da katıldığı şehit cenazesinde büyük reaksiyon topladı. Şehit Piyade Kontratlı Er Enis Budak‘ın Manisa’daki cenaze merasimine katılan Özel, vatandaşlar tarafından protesto edildi. CHP Genel Lideri muhafazalar ve güvenlik eşliğinde caminin bahçesine girerken, vatandaşlar ‘Özgür dışarı’ sloganları attı.

KAYNAK: İLGİNİZE

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.