Darbedilen tabibin babası: Canım yanıyor, onu güç koşullarda yetiştirdim

Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Kent Hastanesi’nde misyonlu tabip Mertcan Yazıcı, hasta yakını 2 kişi tarafından darbedilmişti. Meslektaşlarının atağa uğramasının akabinde bir ortaya gelen sıhhat çalışanları olayı protesto etti.

Darbedilen tabibin babası: Canım yanıyor, onu güç koşullarda yetiştirdim
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.12.2023
1
A+
A-

Şişli’de bulunan Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Kent Hastanesi’nde 23 Aralık Cumartesi gece saatlerinde, acil servisin yeşil alanında vazifeli hekim Mertcan Yazıcı, Betül Ş.’yi (24) muayene ettiği sırada, hastanın yakınları olan Muhammet Eren .Ş.(17) ve Burak Ş.(27) tarafından darbedildi.

Sağlık çalışanlarının ‘beyaz kod’ vermesiyle olay yerine hastane polisi ve güvenlik çalışanları sevk edildi. Saldıran 2 kuşkulu gözaltına alınırken, yüzü kanlar içinde kalan hekim tedaviye alındı.  

Saldırının ise güvenlik kamerası manzaraları ortaya çıktı.

Gözaltına alınarak Feriköy Polis Merkezine götürülen saldırgan Muhammet Eren Ş. ve Burak Ş.’nin ‘beyaz kod yönetmeliği’ yeterince tabirlerinin alınmasına gerek duyulmadan savcılığa sevk edildiler.

Mahkemeye çıkarılan Muhammet Eren Ş. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Burak Ş. İse isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.

“SAĞLIKTA ŞİDDET SONA ERSİN”

TABİP-SEN Şişli Şubesi öncülüğünde bir ortaya gelen sıhhat çalışanları ve darbedilen hekimin babası Nevzat Yazıcı, yaşanan olaya reaksiyon gösterdi. ‘Sağlıkta şiddet sona ersin’, ‘şiddet varsa biz yokuz’ yazılı pankart açan sıhhat çalışanları hastane önünde basın açıklaması yaptı.

“ARKADIŞIMIZ VEFATTAN DÖNDÜ”

Grup ismine basın açıklamasını okuyan Dr. Sedat Feyzoğlu, “Düşünün ki, siz bir insanın kederiyle dertlenmişsiniz. Ona hizmet vermeye çalışıyorsunuz. Yanında birisi geliyor, hastanın yakını yahut değil. Bir anlık kızgınlıkla size saldırıyor ve öldüresiye saldırıyor. Yani bir sonu da yok artık bu işin, kolay bir tartışma değil. Ben bunu tekraren yaşadım. Tahminen bahtım yaver gitti. Mertcan arkadaşımın talihi yaver gitmemiş. Ben hafta sonu bu olayı öğrendim ve 2 gündür de bunun duygusal yüküyle de uğraşıyoruz. Bunun tahlili tahminen de yok bilmiyorum, lakin olduğunu ümit ediyoruz. İlgili kurumların bu mevzuda alacakları güvenlik tedbirleri en başta geliyor. Milyonlarca insan, bu büyükşehirde yaşıyoruz. Biz burada konuşurken, halkımızla çaba etmiyoruz. Kendimizi de içinde gördüğümüz, halkımızla kimi sorumsuzların ortaya çıkardığı yahut birtakım sorumluların kendi vazifelerini tam yerine getirmediği için ortaya çıkardığı magandalıkla, halkımızla birlikte çaba etmek istiyoruz. Buraya gelirken yahut rastgele bir öbür hastaneye giderken, lütfen orada sıhhat hizmeti sunulduğunu ve huzurlu, rahat bir ortamda bunun lakin sunulabileceğini unutmayın artık. Mertcan arkadaşımız vefattan döndü. Şu an sıhhat durumu uygun diyoruz lakin, tahminen ölmüş olabilirdi. Tahminen dün biz cenazesinde olabilirdik. Allah güzel ömür versin, bundan sonra mesleğine nasıl devam edebilir onu da bilmiyorum. Biraz ümitsiziz lakin inşallah çözülür” biçiminde konuştu.

“CANIM YANIYOR, ONU GÜÇ KOŞULLARDA YETİŞTİRDİM”

Darbedilen tabibin babası Nevzat Yazıcı. “Ben darp edilen tabibin babasıyım. Ben, bu çocuklarımı kolay yetiştirmedim. Kent terörüne ya da kent eşkıyalarına bu olaylara maruz kalmasını istemiyorum. Bu çocukları ben ülkesine yararlı olsun, milletine hizmet versin diye yetiştirdim. Sıkıntı kaidelerde yetiştirdim. Bu türlü bir olaya maruz kaldılar, çok üzücü. Biz bunları televizyonda görüyorduk. Bu kurallarda okuyan bu çocuklar, vatanına milletine hizmet verecek bu çocuklar, kent eşkıyaları tarafından bu kadar az bir cezayla herkes bu darbı yapabilir. Demek ki onlarda bu cezayı caydırıcı görmüyor. Ben adalet istiyorum. Cumhurbaşkanıma sesleniyorum. Sıhhat Bakanı’na sesleniyorum. Yalnızca adalet istiyorum. Bu çocuklar kolay yetişmiyor, onun için maddelerimizde gerekli düzenlemeyi yapmalarını rica ediyorum. Bir sıhhat çalışanı, darba uğramış bir hekimin babası olarak canım yanıyor. Ben kaç gündür hastanede gece gündüz bekliyorum. Ağır bakımda kaldı oğlum, biz burada süründük” diye konuştu.

“KARŞI TARAFIN VERDİĞİ BİRTAKIM SÖZLER VAR, HEPSİ YALAN”

Sosyal medyada çıkan paylaşımlara değinen Yazıcı; “Sosyal medyada karşı tarafın verdiği birtakım sözler var, hepsi palavra. Artık oğlum tabirini verecek, şahitler var. ‘Saçımı tuttu’ üzere tabirler veriyorlar. Bunlar çok ayıp, yakışıksız şeyler. Yanında kardeşleri vardı ve ağabeyi tutup baş attı. Adalet istiyorum ben adalet. Bu kent eşkıyaları bu işi bu kadar kolay yapmasınlar. Caydırıcı tedbir istiyorum” tabirlerini kullandı.

KAYNAK: DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.