DEVA Partisi’nden İstanbul ve Ankara için seçim kararı!

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Lideri Ali Babacan, İstanbul ve Ankara da dahil, her seçim etrafında aday göstereceklerini tabir etti.

DEVA Partisi’nden İstanbul ve Ankara için seçim kararı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.12.2023
1
A+
A-

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Lideri Ali Babacan, dün gazetecilerle bir ortaya geldi. Lokal seçimlere kendi adaylarını çıkaracak halde hazırlandıklarını belirten Babacan, mayıs ayında yapılan seçimlerdeki üzere ittifak kurmalarının mümkün olmadığını söyledi.

Toplantıya katılan Cumhuriyet Gazetesi muharriri Barış Terkoğlu’nun aktardığına göre  Babacan, “Yerel seçimlerde kendi adaylarımızı gösterme imkanımız olacak fakat tıpkı vakitte merkezi hükümete de lokal seçimler bildiri verme imkanı taşıyor” dedi. Yüzde 52’lik kesim içinde 15-20 puanlık kesitin Erdoğan’a ihtar verebileceğini söyleyen Babacan, sarı ve kırmızı kartlarının ceplerinde olduğunu söyledi ve “bu seçim sarı kart, genel seçim kırmızı kart gösterme seçimi” sözlerini kullandı.

CHP’nin yeni idaresinin “işbirliği ne kadar berbat oldu” vurgusu yaptığını söyleyen Babacan, “CHP açısından işbirliği artık kolay olmayabilir” dedi. CHP’nin seçim ittifakını kendi içinde birkaç sefer konuştuğunu fakat parti heyetlerinden olumsuz görüş çıktığını söyleyen Babacan, “Bu saatten sonra durum değiştirmeleri kayda alınır olmaz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE TEZLE YOLA ÇIKIYORUZ”

İşbirliği olabilecek vilayet ve ilçelerdeki adayları açıklamayı ertelediklerini belirten Babacan, Türkiye genelinde bir seçim ittifakı beklemediklerini söyledi. Babacan, “Türkiye’nin her yerinde argümanla ortaya çıkıyoruz” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.