Esenyurt’taki monopol bayisi taarruzunda istenen cezalar aşikâr oldu

Yaklaşık 4 ay evvel Esenyurt’ta yaşanan inhisar bayii saldırısı soruşturmasında istenilen cezalar muhakkak oldu. İki kişinin hayatını kaybettiği olayda 4 sanığın müebbet mahpus cezasına çarptırılmaları istendi

Esenyurt’taki monopol bayisi taarruzunda istenen cezalar aşikâr oldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.12.2023
0
A+
A-

Esenyurt’taki inhisar bayisinde 2 kişinin öldüğü, 1 kişinin yaralandığı silahlı arbedeye ait yürütülen soruşturma sonucunda 10 sanık hakkında dava açıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Özer ve Erzen aileleri ortasında alacak sorunundan hasımlık bulunduğu söz edilerek, bundan kaynaklı çıkan tartışma ve silahla ateş edilmesi sonucunda Yunus Emre Erzen ve Batuhan Bayındır’ın hayatını kaybettiği anlatıldı.

İddianamede, maktul Batuhan Bayındır’ın ailesinin maddi ve manevi tazminatlarını aldıkları gerekçesiyle şikayetinden vazgeçtiği, Yunus Emre Erzen’in ailesinin ise şikayetinin devam ettiği aktarıldı.

İddianamede savunmasına yer verilen sanıklardan Murat Özer, ağabeyi Tarık Özer’in, borcunu ödemeyen müşteki Cantürk Erzen’i icraya verdiğini anlatarak, bu sebeple olay günü Cantürk Erzen’in WhatsApp’tan hakaret içerikli durum paylaşımı yaptığını aktardı.

Kendilerinin de sulh yapmak için Cantürk Erzen’le konuşmak istediklerini belirten Özer, inhisar bayisinde maktul Yunus Emre Erzen’in agresif halde davranması üzerine sakinleşmesi için elini omzuna koyduğunu savundu.

KAFASINA İÇKİ ŞİŞESİYLE VURDUM

Maktul Yunus Emre Erzen’in bunun üzerine elini iterek kasanın altındaki silaha yöneldiğini söz eden Özer, bunun üzerine kendisini engellemek için Yunus Emre’yi ittiğini ve başına içki şişesiyle vurduğunu söyledi.

Maktulün kasanın altından silahı alarak kendisinin ayaklarına gerçek 3-4 sefer ateş ettiğini, 2 kurşunun ayağına isabet ettiğini belirten Özer, başka sanıkların da kendisine yardım etmek ve Yunus Emre’yi engellemek için olaya müdahale ettiklerini öne sürdü.

Sanıklardan Tarık Özer de savunmasında, kardeşi Murat Özer’in vurulması ve oğlu Azat Özer’in kendisine “baba” diye bağırması üzerine oğlunun da vurulduğunu düşünerek panikle maktul Yunus Erzen’in ayaklarına gerçek ateş ettiğini söyledi.

Kaç defa ateş ettiğini hatırlamadığını argüman eden Özer, ardını döndüğünde maktuller Erzen ile Batuhan Bayındır’ın üst üstte yattıklarını gördüğünü tabir etti.

İSTENEN CEZALAR MUHAKKAK OLDU

İddianamede, tutuklu sanıklar Tarık Özer, Murat Özer, Azat Özer ve Servet Özer’in, Yunus Emre Erzen’e yönelik “tasarlayarak kan gütme saikiyle taammüden öldürme” hatasından ağırlaştırılmış müebbet, Batuhan Bayındır’a yönelik “kasten öldürme” kabahatinden müebbet, Yusuf Erzen’e yönelik “tasarlayarak kan gütme saikiyle taammüden öldürmeye teşebbüs” kabahatinden 13 yıldan 20 yıla kadar mahpusla cezalandırılmaları istendi.

Sanıkların ayrıyeten, “kişilerin hayatı, sıhhati yahut malvarlığı bakımından tehlikeli olacak biçimde ya da şahıslarda kaygı, korku yahut panik yaratabilecek biçimde silahla ateş etmek yahut patlayıcı unsur kullanmak” kabahatinden altışar aydan üçer yıla kadar, ruhsatsız silah bulundurmak hatasından da birer yıldan üçer yıla kadar mahpusla cezalandırılması talep edildi.

İddianamede, tutuksuz sanıklar Adem Kılıç, Erdal Adıyaman, Ercan Topcu, Vedat Erkin, Nimetullah Özer, Hüsamettin Ahmetoğlu’nun da “suçluyu kayırma” kabahatinden altışar aydan beşer yıla kadar mahpusla cezalandırılmaları gerektiği belirtildi.

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianame kapsamında sanıkların ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkması bekleniyor.

KAYNAK: AA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.