Fatih Tekke: Yedek oyuncum yok

Corendon Alanyaspor Teknik Yöneticisi Fatih Tekke, “Genç oyuncular hariç bir iki tane var. Onlar haricinde benim yedek oyuncum yok.” dedi.

Fatih Tekke: Yedek oyuncum yok
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.12.2023
2
A+
A-

Trendyol Harika Lig’in 18. haftasında Corendon Alanyaspor, alanında ağırladığı Samsunspor’u 3-1 mağlup etti.

Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Tekke, idmanların yeterli geçmesine karşın bunu maçlara yansıtamadıklarını ancak bugün o enerjiyi bugün sonuan kadar alanda yansıtan bir kadro olduğunu belirtti. Birinci yarı çok yanlışsız bir oyun ortaya koyduklarını lisana getiren Tekke, “Savunmada da top ayağımızda çok gerçek oyun oynadık. İkinci yarının birtakım kısımlarında bu doğruluk devam etti. Bilhassa birtakım konumlar var. Maçı bitirmemiz gereken durumlar vardı, bu birinci yarıda da vardı, ikinci yarıda da vardı. Bitiremeyince rakibin tahminen birinci defa ceza alanına geldiğinde yediğimiz bir gol var, sonra bir telaş hepimizde oluştu. Yani çok düzgün bir oyun varken, hak ettiğimiz bir üç puan varken puanlar da kaybedebilirdik. Oyun bu türlü bir oyun fakat genel sınırlarıyla tüm kadronun verdiği o reaksiyon, güç benim için çok kıymetliydi. Zira üç gün evvel oynanmış maçlardan sonraki tüm ligdeki oyuncuların tempolarına baktığınız vakit düşmüştü. Bugün bu bizde tam zıddı üst gerçek çıktı. Şuan normalleştik, bunu daha üst taşımamız lazım. Oyuncuların müsaadelerin akabinde çabucak çalışacağız. Birinci iki maçımız tekrar güç olacak” diye konuştu.

“Benim yedek oyuncum yok”

İkinci yarıda kaldıkları yerden devam etmeleri gerektiğinin altını çizen Tekke, “Aslında biz oyuncularımızın isimlerinden fazla alandaki yerleşim çok değerli. Geldiğimizden bu ya birçok mevkide hem oyunun oyun içerisinde başlarken de çok değişiklikler yaptık. Yani hala daha aradığımı söyleyebilirim. Tam on değil. Zira oyuncularıma şunu söyledim. Genç oyuncular hariç bir iki tane var. Onlar haricinde benim yedek oyuncum yok. Dolayısıyla  bizim için benim için ve takımım için en değerli şey saha yerleşimi oyunun belirginliği içerisinde, tertip içerisinde bunu anlayan, nizam içerisinde yapmaya çalışan her iki üç halde münasebetiyle isimlerden fazla mevkilerden fazla oyunun formu benim için çok kıymetliydi, bedelli. Bunu da birkaç haftadır pek Yapıyoruz. Sonucunu aldığımızda doğal her şey daha olumlu gözüküyor. Misal yeniden bir oyun vardı fakat Gaziantepspor’a 3-0 mağlup olduk. Yenilgi ve galibiyetler ancak genel sınırlarıyla şunu söyleyebilirim; takımımım da çok düzgün olabilecek çok düzgün duruma girecek potansiyel görüyorum. Fakat şu an daha yolun başındayız. Üç puan aldığımız için tekrar herkesi tebrik ederim” açıklamasında bulundu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.