Hamas: Yenilgiyi hazmedemeyen İsrail sivillere yönelik terör uyguluyor

Hamas’ın Siyasi Ofis Üyesi İzzet er-Rişk, İsrail ordusunun, Filistinli direnişçiler karşısında aldığı hezimetlere reaksiyon olarak Gazze Şeridi’nde savunmasız sivillere yönelik terör uyguladığını belirtti.

Hamas: Yenilgiyi hazmedemeyen İsrail sivillere yönelik terör uyguluyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.12.2023
0
A+
A-

Hamas’ın Siyasi Ofis Üyesi İzzet er-Rişk, İsrail ordusunun, Filistinli direnişçiler karşısında aldığı mağlubiyetlere reaksiyon olarak Gazze Şeridi’nde savunmasız sivillere yönelik terör uyguladığını belirtti.

HAMAS’TAN AÇIKLAMA

Rişk, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin orta bölümündeki El-Magazi Mülteci Kampı’na düzenlediği 70 Filistinlinin hayatını kaybettiği hava saldırısına ait yazılı açıklama yaptı.

ZAFERİMİZ KAÇINILMAZ

“Nazi ordusu, direniş kahramanlarının önünde alanda her mağlubiyete uğradığında, (ABD Lideri Joe) Biden’ın desteklediği terörünü savunmasız sivillere karşı uyguluyor.” tabirini kullanan Rişk, bugün Megazi Mülteci Kampının ismini “aydınlık, kan ve şehadet harfleriyle tarihe yazdığını ve bunun da Allah’ın müsaadesiyle kaçınılmaz zaferi getireceğini” vurguladı.

Rişk, zaferin, fedakarlıkların ve sabrın kazanımı olduğunu ve fedakarlıklar ne kadar büyük olursa, zaferin de o derece büyük olacağını tabir etti.

Gazze’deki Sıhhat Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail güçlerinin gece saatlerinde Megazi Mülteci Kampı’na düzenlediği taarruzda en az 70 kişinin öldüğünü, bölgede çok sayıda ailenin bulunması nedeniyle meyyit sayısının artma ihtimalinin olduğunu belirtmişti.

KAYNAK: AA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.