İHH, Suriye’de iç savaş mağduru ailelere kömür dağıttı

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, kış kampanyası kapsamında Suriye’nin kuzeyindeki İdlib, Azez ve Cerablus bölgelerindeki iç savaş mağduru 2 bin 567 aileye 770 ton kömür dağıttı.

İHH, Suriye’de iç savaş mağduru ailelere kömür dağıttı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.12.2023
0
A+
A-

Onurlu duruşundan taviz vermeden kendisine yapılan azaba karşılık veren Filistin sıkıntı günler geçiriyor. Türkiye Filistin’de yaşanılanlara merhem olmaya çalışsa da önüne pürüzler çıkabiliyor. Devlet, özel yardım kuruluşları ve halkı Filistin’lilere yapılan haksız muameleye karşı duruyor ve ellerinden geldikçe yardım etmeye çalışıyorlar.  

‘İYİLİK SOĞUK GEÇİRMEZ’

İHH Suriye Çalışmalarından Sorumlu Lider Yardımcısı Yakup Işık, yaptığı açıklamada, “İyilik Soğuk Geçirmez” sloganıyla başlatılan kış kampanyası kapsamında Suriye’deki iç savaş mağduru ailelere yardım ulaştırdıklarını söyledi.

BİNLERCE AİLE YARDIMDAN İSTİFADE ETTİ

Suriye’nin kuzeyindeki İdlib, Azez ve Cerablus bölgelerindeki kamplarda yaşayan gereksinim sahiplerine aralık ayı kış yardım programı çerçevesinde 770 ton kömür dağıtımı yapıldığını belirten Işık, “Bu dağıtımımızdan 2 bin 567 aile istifade etti.” dedi.

Kış yardım çalışmalarının devam edeceğini anlatan Işık, “Battaniye, sünger yatak, soba, mont ve çizme üzere kış mevsiminde bilhassa kamplarda yaşayan insanların muhtaçlık duyduğu materyallerin dağıtımını da sürdürüyoruz. Takviye veren tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.” diye konuştu.
 

KAYNAK: AA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.