İsrail Cumhurbaşkanı’nın top mermisinin üzerine yazdığı bildiri reaksiyon çekti

Herzog, Gazze’ye atılacak obüs mermilerinden birinin üzerine “size güveniyoruz” yazdı. İsrail ordusu daha evvel, üzerlerinde Tel Aviv’i eleştiren Arap ve yabancı aktivistlerin isimlerinin yazılı olduğu mermilerin fotoğraflarını yayınlamıştı.

İsrail Cumhurbaşkanı’nın top mermisinin üzerine yazdığı bildiri reaksiyon çekti
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.12.2023
1
A+
A-

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, Gazze-İsrail hududundaki yedek taburları ziyaretine ait X toplumsal medya hesabından yazılı ve fotoğraflı paylaşımda bulundu.

Gazze hududundaki yedek taburların 80 gündür konutlarından uzakta olduklarını ve büyük bir misyon hissiyle tüm zorluklara göğüs gerdiklerini kaydeden Herzog, “İsrail’in onlara ve ailelerine, cephede bulundukları sırada ve kente döndüklerinde tam takviye sunması gerekiyor.” tabirini kullandı.

Herzog, ziyaretine ait fotoğraflar da paylaştı. Fotoğraflardan birinde Gazze’ye atılacak obüs mermilerinden birinin üzerine “size güveniyoruz” diye yazdığı görüldü.

İsrail ordusu da daha evvel üzerlerinde Tel Aviv’i eleştiren Arap ve yabancı aktivistlerin isimlerinin yazılı olduğu mermilerin fotoğraflarını yayımlamıştı.

ABD’den gelerek İsrail’in Nahal Oz kasabası yakınlarında bir noktaya konuşlanan askeri birlikleri ziyaret eden Yahudi siviller de 10 Aralık’ta, Gazze’ye atılan obüs mermilerinin üzerine “saygılarımızla” notunu düşmüştü.

KAYNAK: AA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.