İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze’de düzenlediği akınlarda 47 Filistinliyi öldürdü

İsrail ordusunun, bombardıman altında tuttuğu Gazze Şeridi’nin güneyinde 47 Filistinliyi öldürdüğü bildirildi.

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze’de düzenlediği akınlarda 47 Filistinliyi öldürdü
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.12.2023
0
A+
A-

Filistin resmi haber ajansı WAFA’ya nazaran, İsrail güçleri, çok sayıda bayan, çocuk ve yerinden edilmiş Filistinliyi gaye alan Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine yönelik taarruzlarını sürdürdü.

Gazze’nin orta kesitlerinde dün akşamdan bu yana devam eden bombardımanda, 40 Filistinliyi öldüren ve onlarca kişiyi yaralayan İsrail güçlerinin Refah kentinin batısındaki Kanada Mahallesinde de ‘Ebu el-Avf’ ailesine ilişkin bir meskeni bombalaması sonucu onlarca Filistinli yaralandı.

Han Yunus’ta ise ‘en-Nebris’ ailesinin meskenini maksat alan İsrail güçleri bir Filistinliyi öldürdü, 4’ünü de yaraladı.

İsrali güçlerinin gece saatlerinde Han Yunus’un merkezindeki Ebu Hamid kavşağında öldürdüğü 3 Filistinlinin cenazesi de bölgedeki Nasır Hastanesine getirildi.

Filistin Kızılayından yapılan açıklamada ise İsrail ordusuna ilişkin insansız hava aracının, el-Emel Hastanesini amaç alarak, hastane içinde bulunan 13 yaşındaki Buyruk Rami Avde’yi öldürdüğü bildirildi.

Han Yunus’un doğusundaki Man bölgesini gaye alan işgal güçleri de 2 Filistinliyi öldürdü, birçok kişiyi yaraladı.

İsrail ordusuna ilişkin savaş uçakları ve obüsler ise Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya beldesindeki sivillerin meskenlerini maksat aldı. Bölgedeki er-Rafi Okuluna baskın düzenleyen İsrail güçleri, çok sayıda kişiyi alıkoydu ve bayanları okuldan silah zoruyla çıkardı.

İsrail ordusu, Cibaliya ve el-Curn bölgelerini de fosfor ve sis bombasıyla maksat aldı. Bölgeyi işgal eden İsrail askerleri, Cibaliya’nın merkezine gerçek ilerleme teşebbüslerini sürdürdü.

Cibaliya’da İsrail güçlerinin sıhhat gruplarının ulaşımını engellemesi sebebiyle çok sayıda yaralı ile hayatını kaybeden Filistinlinin cenazesi sokak ve caddelerde kaldı.

Gazze Şeridi’nin orta kesitlerindeki İsrail güçleri de topçu atışlarını ağırlaştırdı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.