İsrail savaş kabinesi bugün Mısır’ın teklifini görüşecek

İsrail savaş kabinesi bugün Mısır’ın ateşkes teklifini görüşecek. Mısır Gazze’de “üç etaplı ateşkes” ve kademeli olarak tüm esirlerin hür bırakılmasını içeren bir teklifte bulunmuştu.

İsrail savaş kabinesi bugün Mısır’ın teklifini görüşecek
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.12.2023
1
A+
A-

Mısır’ İsrail’in akınlarının sürdüğü abluka altındaki Gazze’de “üç evreli ateşkes” ve kademeli olarak tüm esirlerin özgür bırakılmasını içeren bir teklifte bulunmuştu.

İsrail’in savaş kabinesi bugün Mısır’ın teklifini görüşecek.

ATEŞKESİN DETAYLARI

İsrail hükümetinin kabul etmesi daha güç olabilecek birkaç ekstra öge daha var. Filistinli mahkumlar karşılığında tüm bayan askerlerin hür bırakılmasını öneren diğer bir evrede yedi günlük bir ateşkesin daha sağlanmasını sağlayacak. 

 ilk basamakta 3 yahut 4 haftaya kadar uzatılabilecek halde 2 haftalık ateşkesin öngörüldüğü, bu aşamada kadınlar, çocuklar, yaşlı erkekler ve hastalar olmak üzere 40 İsrailli esirin özgür bırakılmasının planlandığı söz edildi.

Buna karşılık İsrail’in birebir kategoriden alıkoyduğu 120 Filistinliyi özgür bırakması, kelam konusu müddet boyunca “ateşkes sağlanması” ve “İsrail tanklarının Gazze’den çekilerek insani yardımların bölgeye ulaştırılmasının” hedeflendiği söz edildi.

 

 

KAYNAK: İLGİNİZE

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.