İzmir Seferihisar’da 847 m² bağ ve tarla mahkemeden satılıktır (hisseli satış)

T.C.
SEFERİHİSAR
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2023/3 VESAYET SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Yayınlama: 24.11.2023 22:05
A+
A-
 • İlan Sahibi: SEFERİHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ 
 • İlan Numarası: ILN01937377
 • Şehir: İZMİR
 • İlçe: Seferihisar
 • Semt-Mahalle: TEPECİK MAH. / SEFERİHİSAR
 • İlan Türü: İCRA
 • Birinci Satış Günü: 27.12.2023 10:09
 • Muhammen Bedeli: 1.694.786 ₺
 • Dosya No: 2023/3 VESAYET SATIŞ
 • Metrekare: 847

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Seferihisar ilçesi, Tepecik Mah. 4465 ada, 50 parsel sayılı, “Bağ ve Tarla” nitelikli taşınmazın bilirkişi raporunda özetle, taşınmazın Seferihisar şehir merkezinin güneyinde kaldığı, Doğu-batı ekseninde %7 eğimli bir topoğrafik yapıda olan taşınmazın sınırlarının belirgin olduğu, Tapu kaydında Bağ ve Tarla vasfında olup mahallinde üzeri işlem görmüş beton direkli teller ile bölümlere ayrıldığı, bazılarında mevcut halde yapı olduğu, tarımsal amaçlı kullanılmadığı, her bir bölümünde su borularının çıkışlarının bulunduğu, hobi bahçesi şekline dönüştürülmüş durumda olduğunun gözlendiği, Killi-tınlı toprak yapısına sahip taşınmazın, sulu vasfında olduğu, zemini işlenmediği, doğal halde bırakıldığı,
Taşınmazın, Tepecik caddesine ve Kavakdere caddesine cephesi nedeniyle ulaşımı sağlandığı, yakın çevresinde tarımsal alanlar bulunduğu, Seferihisar merkezine 3 km mesafede olduğu bildirilmiştir.

 • Yüzölçümü : Toplam: 8473,93 – Kısıtlı payı: 847,39 m2
 • Kıymeti : 1.694.786,00 TL (Kısıtlı hissesine düşen pay)
 • KDV Oranı : %0
 • Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 27/12/2023 günü 10:09 – 10:19 arası (10 dakika)
Satış Yeri : Seferihisar Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi 2. Kat

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin tamamını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %10’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (7) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse ihale feshedilir.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Taşınmazın açık artırma sonucu en yüksek bedeli verene devir ve teslim edilebilmesi için vesayet makamının ihaleyi on gün içinde onaylaması gerektiğinden, satış dosyası ihale sonrası hakim onayına sunulacaktır.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2023/3 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2023

(İİK m.126)
İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

#ilangovtr
Basın No
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.