KKTC’de döviz ofisi soygunu! İşvereni öldüren zanlılar Rum bölümüne kaçtı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) başşehri Lefkoşa’da bir döviz ofisini soyarak, sahibini öldüren Kamerun asıllı 2 kişi, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne (GKRY) kaçtı. Katil zanlılarının kaçmasına yardım eden 2 kişi gözaltına alındı.

KKTC’de döviz ofisi soygunu! İşvereni öldüren zanlılar Rum bölümüne kaçtı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.12.2023
0
A+
A-

KKTC’nin başşehri Lefkoşa’da 22 Aralık’taki döviz ofisi soygunuyla ilgili soruşturma devam ediyor. Lefkoşa’da Girne Caddesi üzerindeki Alav Döviz’i soyan ve sahibi 45 yaşındaki Ayça Alav’ı öldüren Kamerun asıllı 2 zanlının Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne (GKRY) kaçtığı ortaya çıktı. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katil zanlılarının yakalanıp, iade edilmesi için Birleşmiş Milletler (BM) Barış Gücü ve Rum idaresi ile temasa geçtiği aktarıldı.

KATİL ZANLILARINDAN BİRİ ALAV AİLESİNİN YANINDA ÇALIŞMIŞ

Katil zanlılarından Kamerunlu Brayn G.’nin 5 ay evvel Alav ailesine ilişkin pansiyonda çalışmaya başladığı ve bu mühlet zarfında cinayeti tüm ayrıntılarıyla planladığı ve Kamerunlu bir cürüm ortağı ile hareket ettiği belirtildi. Brayn G.’nin Alav’ın eşinin yurt dışında olmasını fırsat bilerek, soygun planını devreye soktuğu aktarıldı. Alav Döviz ofisinin yanı sıra Vakıflar Çarşısı’ndaki Hit Bit isimli iş yerinin de sahibi olan Alav’ın Brayn G. tarafından Hit Bit’e çağırıldığı ve Brayn G.’nin kabahat ortağıyla birlikte Alav’ın ellerini, ağzını ve burnunu koli bandıyla kapatarak öldürdüğü tabir edildi. İncelenen kamera manzaralarında Alav’ın saat 14.30 sıralarında döviz ofisinden çıkıp Hit-Bit’e gittiği, Brayn’ın ise saat 15.00 sıralarında Hit Bit’ten çıktığı ve Alav Döviz’e gittiği görülürken, yalnızca genç bayanın çantasındaki ve muharrir kasada bulunan 32 bin lirayı çaldığı kaydedildi. Katil zanlılarının döviz ofisindeki kasayı ise açamadığı aktarıldı.

ZANLILARIN GKRY’YE KAÇMASINA YARDIM EDEN 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olayın akabinde Pakistanlı Saddam Hüseyin ve Kamerunlu Franck Leonel Wouobeng Dongho’nun yardımıyla katil zanlılarının Lefkoşa’dan Akıncılar bölgesine giderek, yasa dışı yollardan GKRY’ye kaçtıkları tespit edildi. Katil zanlılarının kaçmasın yardım eden Hüseyin ve Dongho gözaltına alınırken, katil zanlılarının iadesi için GKRY tarafıyla diplomatik görüşmeler sürüyor. Rum polisinin şimdi şahıslara ulaşmadığı aktarıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.