Site Rengi

Meb Yayınları 3. Sınıf Almanca Çalışma Kitabı 2021 – 2022 Pdf İndir

Meb Yayınları 3. Sınıf Almanca Çalışma Kitabı 2021 – 2022 Pdf İndir

Meb Yayınları 3. Sınıf Almanca Çalışma Kitabı 2021 – 2022 Pdf İndir
06.06.2021
33
A+
A-

Meb Yayınları 3. Sınıf Almanca Çalışma Kitabı 2021 – 2022 Pdf İndir

Almanca, Hint-Avrupa dillerinin Cermen dilleri koluna bağlıdır ve dünyanın yaygın lisanlarından biridir. Avrupa Birliği’nin resmî dillerinden biri ve en çok konuşulanıdır. Özellikle Almanya, Avusturya, Lihtenştayn, Lüksemburg, İsviçre’nin büyük bölümü, İtalya’nın Güney Tirol bölümü, Belçika’nın doğu kantonları, Polonya ve Romanya’nın kimi bölgeleri ve Fransa’nın Alsas-Loren bölgesinde konuşulmaktadır. Almanca içinde Fransız kelime kökenli sözcükler taşır. Almanca, eski dönemlerde Türkçede Slav dilleri ile benzer şekilde Nemçece olarak adlandırılmıştır.

Yaklaşık 120 milyon konuşura sahip Almanca, konuşur nüfuslarına göre sırasıyla Almanya, Avusturya, Lihtenştayn, Lüksemburg, İsviçre’de çoğunluk dilini oluşturmaktadır. Buna ek olarak İtalya’nın Güney Tirol bölümü, Belçika’nın doğu kantonları, Polonya ve Romanya’nın kimi bölgeleri ve Fransa’nın Alsas-Loren bölgesinde Almanca çeşitli azınlıkların anadili olmaktadır. Türkiye’de 25.000 kadar Alman ikâmet etmektedir. Bu grup eski tâbiriyle “Bosporus-Deutsche” ve Akdeniz Bölgesinde yaşayan Alman vatandaşlarından oluşmaktadır.

Ayrıca bu ülkelerden kimilerine özgü eski sömürgelerde (Namibya gibi; ama Güney Afrika da) dikkate değer ölçüde Almanca konuşan nüfûsa rastlanır. Çeşitli Doğu Avrupa ülkelerinde Almanca konuşan azınlıklar bulunmaktadır. Bunların arasında Rusya, Macaristan ve Slovenya sayılabilir. Ayrıca Kuzey Amerika’nın (özellikle ABD), Latin Amerika’da Arjantin ve Brezilya’nın kimi bölgelerinde Almanca konuşulmaktadır.

Almanca’nın yaygın bir şekilde öğrenilmesi ve öğretilmesi amacıyla DAAD ve Goethe Enstitüsü kurulmuştur. DAAD Merkezleri genel itibarıyla üniversitelerden, Goethe Enstitüleri de ortaöğretim kurumlarından sorumludur. 2015 yılında yayımlanan kapsamlı bir araştırma dünyada 15 milyon kişinin Almanca dilini öğrenmekte olduğunu ortaya koymuştur.

3. Sınıf Almaca Ders Kitabı Konuları Şunlardır;

  1. Willkommen und (Wieder-) Einstieg
  2. Beginn des neuen Schuljahres-neue Freunde
  3. Umgang mit Taschengeld/Geld
  4. Tiere und ihre Lebensräume
  5. Wandern und Ausflüge
  6. Projektarbeit (Spiele-Aktivitäten in der Stadt)

2021 – 2022 eğitim öğretim dönemi için Milli Eğitim Bakanlığı 3. Sınıf Almanca dersi için 1 yayın evinin ders kitaplarını müfredata eklemiştir. Meb Yayınları. Ayrıca Meb Yayınlarına ait 1 adet Almanca çalışma kitabı da mevcuttur. Kitapları indirmek için aşağıdaki linklerin üzerine tıklamanız yeterlidir.

Meb Yayınları 3. Sınıf Almanca Çalışma Kitabı 2021 – 2022 Pdf İndir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.