Müzikçi Ayşe Hatun Önal mahkemelik oldu: Konutunu tahliye etmesi gerekiyor

Ayşe Hatun Önal 11 yıldır kiracısı olduğu meskeni boşaltmadığı gerekçesiyle mahkemelik oldu. Mahkeme, Ayşe Hatun Önal’ın kira akdinin fesh edilerek ikametinden tahliye edilmesine hükmetti. Önal’ın aidat borcunu da 1 yıldır ödemediği, bu nedenle icralık olduğu belirlendi.

Müzikçi Ayşe Hatun Önal mahkemelik oldu: Konutunu tahliye etmesi gerekiyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.12.2023
0
A+
A-

Şarkıcı Ayşe Hatun Önal’ın 11 yıldır kiracı olarak oturduğu konutu mahkemenin boşaltma kararı bulunmasına karşın terk etmediği ortaya çıktı.

Sabah’ın haberine nazaran İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan bir apartmanda Ayşe Hatun Önal’ın mesken sahibi kontrat süresiz kira sözleşmesine döndüğü için noter aracılığıyla meskeni boşaltması için ihtarname gönderdi.

İhtar müddetinin geçmesine karşın 12 bin 500 liraya oturan ünlü müzikçi daireyi boşaltmadı. Konut sahibi bu kere avukatı Koray Özdoğan aracılığıyla Sulh Hukuk Mahkemesi‘ne başvurarak kiracısının tahliyesini talep etti.

Ev sahibi tarafından mahkemeye sunulan dilekçede Ayşe Hatun Önal’ın 1 Şubat 2012 tarihinden beridir kiracısı olduğu 10 yıllık müddet dolduğu için kontratın süresiz hale geldiği bu nedenle kanunen meskeni boşaltması gerektiği anlatıldı.

Aidat harcını da ödemediği belirlendi

Sulh Hukuk Mahkemesi davayı kabul ederek birinci duruşmasında ön inceleme duruşması yapılmasına karar verdi.

Şarkıcının ayrıyeten oturduğu apartmanın belli devirlere aidat harcını ödemediği belirlenince konut sahibi tarafından icra takibi başlatıldığı belirtildi.

İcra Hukuk Mahkemesi kiracının kira akdinin fesih edilerek ikametten tahliye edilmesine hükmetti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.