Netanyahu Mossad şefini engelledi argümanı

Netanyahu’nun, İsrail Savunma Bakanı Yaov Gallant’ın, İsrail Dış İstihbarat Servisi Mossad Şefi David Barnea ile Gazze’deki İsrailli rehineler problemini görüşmesini engellediği haberleri yer aldı.

Netanyahu Mossad şefini engelledi argümanı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.12.2023
1
A+
A-

 İsrail basınında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, İsrail Savunma Bakanı Yaov Gallant’ın, İsrail Dış İstihbarat Servisi Mossad Şefi David Barnea ile Gazze’deki İsrailli rehineler problemini görüşmesini engellediği haberleri yer aldı.

İsrail Kanal 12 televizyonunun haberine nazaran, Netanyahu, Savunma Bakanı Gallant’ın, Mossad Şefi Barnea ile Gazze’deki İsrailli rehineler sıkıntısını ferdî olarak masaya yatırmasını engelledi.

NETANYAHU ONAY VERMEDİ

Gallant Barnea’ya hususla ilgili en az iki kez davet yaptı lakin Başbakanlık, Savunma Bakanlığına Netanyahu’nun bu görüşmenin yapılmasına onay vermediğini iletti.

Netanyahu’nun basın ofisinden hususla ilgili yapılan açıklamada, “Başbakan, Mossad Şefi’ni kısıtlamaz, kendi programına nazaran hareket edebilir. Esirler ve kayıplar probleminde karar veren ve siyaseti belirleyen ise savaş kabinesidir. Oburu değil.” sözü kullanıldı.

Gallant’ın basın ofisinden ise hususla ilgili rastgele bir açıklama yapılmadı.

İsrail’in Haaretz gazetesi de Netanyahu’nun, Gallant’ın esir değişimi müzakerelerine ait değerli görüşmeleri kendisi olmadan yürütmesini istemediğini yazdı.

Haberde, hasebiyle esir takası görüşmelerinde arabulucularla temasa geçen Mossad Şefi’nin, bu mevzulara iştirakinin da engellendiği belirtildi.

KAYNAK: AA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.