Ölen yaşlı dilencinin konutundan çuvallar dolusu para ele geçirildi

Irak’ta hastanede hayatını kaybeden dilencinin meskeninde yapılan aramada, 380 bin dolardan fazla para bulundu. Öte yandan ölen bayanın oğlunun polis olduğu öne sürülürken, komşuları dilenci bayana çok fazla yardım ettiklerini söyledi.

Ölen yaşlı dilencinin konutundan çuvallar dolusu para ele geçirildi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.12.2023
0
A+
A-

Irak’ın başşehri Bağdat’ta geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastane kaldırılan yaşlı dilencinin hayatını kaybetmesinin akabinde milyoner olduğu ortaya çıktı. Dilencinin hayatını kaybetmesinin akabinde iki kardeşi, ablalarının kimliğini almak için gittikleri meskende poşetlere konulmuş halde milyonlarca Irak dinarı ve altın buldu. Kardeşler ablalarına ilişkin paraları ve altınları otomobile yüklerken mahallenin muhtarı tarafından yakalanınca olay yerine polis çağrıldı. Polis tarafından meskende yapılan aramada, altınlarla birlikte 380 bin dolardan fazla para bulundu. Polis, ölen bayanın kardeşlerini gözaltına aldı.

“Polis grupları dilencinin çuvallar içinde sakladığı paraları otomobile taşıdıklarını gördü”

Dilencinin konutundaki aramaya katılan polislerden Muhammed Salih Mehdi yaptığı açıklamada, “Müfreze subayı beni arayarak el-Kazımiye bölgesinde bir vefat durumu ihbarında bulundu. Olay yerine intikal ettiğimizde ölen dilencinin kimliğini aramak için gelen bir bayan ile bir erkek bir konuttan para çıkarıyorlar. Olay yerine anında giden polis grupları, dilencinin çuvallar içinde sakladığı paraları otomobile taşıdıklarını gördü” dedi.

“Bir konuttan çuvallar dolusu parayı otomobillerine taşıyan iki kişi gördük”

Polis Abdulcebbar Salih ise, “Bize hengame çıktığına dair bir ihbar geldi. Olay yerine intikal ettiğimizde hengame yoktu lakin bir meskenden çuvallar dolusu parayı otomobillerine taşıyan iki kişi gördük. Çabucak bu iki kişiyi gözaltına aldık. Çabucak merkezi aradık ve orada arbede olmadığını fakat çuvallar dolusu büyük ölçüde paranın iki kişi tarafından bir konuttan çıkarıldığını söyledik. Merkez bizden olay yerinde kalmamızı istedi ve orada bulunan bütün paraları teslim ettik” sözlerini kullandı.

“OĞLU POLİS” İDDİASI

Kadının komşuları, dilenerek geçinen bayana çok yardım ettiklerini, kimsesiz olan bayana daima yemek verdiklerini belirtti. Ölen bayanın oğlunun polis olduğu ileri sürüldü.

KAYNAK: İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.