OYAK ÇİMENTO FABRİKALARI A.Ş.( Genel Konsey Süreçlerine Ait Bildirim

OYAK ÇİMENTO FABRİKALARI 2023-12-25 tarihli – KAP bildirimleri Bloomberg HT’de! OYAK ÇİMENTO FABRİKALARI ile ilgili en sıcak gelişmeleri takip etmek için artık tıklayın!

OYAK ÇİMENTO FABRİKALARI A.Ş.( Genel Konsey Süreçlerine Ait Bildirim
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.12.2023
0
A+
A-

OYAK ÇİMENTO FABRİKALARI A.Ş.( Genel Konsey Süreçlerine Ait Bildirim )

Özet Bilgi Harikulâde Genel Heyet Toplantısı Sonucu
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Genel Şura Çağrısı
Genel Şura Tipi Harikulâde Genel Kurul
Karar Tarihi 24.11.2023
Genel Konsey Tarihi 25.12.2023
Genel Konsey Saati 11:00
GK’na İştirak İçin Hisse Sahibi Olunması Gereken Son Tarih 24.12.2023
Ülke Türkiye
Kent ANKARA
İlçe ÇANKAYA
Adres Hayat Caddesi, 4. Sokak No:4 Wyndham Ankara Oteli Söğütözü ÇANKAYA / ANKARA

Gündem Maddeleri
1 – Açılış, Toplantı Başkanlığı’nın oluşturulması ve Hürmet duruşu,
2 – İnanılmaz Genel Heyet Toplantı Tutanağının ve sair evrakın imzalanması konusunda Toplantı Başkanlığı’na yetki verilmesi.
3 – Ankara Ticaret Sicil Müdürlüğü’nde 389479 sicil numarası ile kayıtlı OYAK Denizli Çimento Anonim Şirketi’ni tüm etkin ve pasifiyle bir bütün halinde “devir alması” suretiyle, Şirketimiz bünyesinde birleşilmesi sürecine (“Birleşme”) ait olarak 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu ile Sermaye Piyasası Şurası’nın II-23. 2 sayılı “Birleşme ve Bölünme Bildirisi ve Sermaye Piyasası Mevzuatı kararları ile ilgili başka mevzuat kararları dahilinde, Ankara Ticaret Sicil Müdürlüğü’nde 389479 sicil numarası ile kayıtlı OYAK Denizli Çimento Anonim Şirketi’nin tüm etkin ve pasifinin bir bütün halinde Şirketimiz taralından “devir alınması” ve tasfiyesiz sona ermesi (infisahı) suretiyle, Şirketimiz bünyesinde birleşilmesi süreci kapsamında ve Sermaye Piyasası Şurası’nın onayı dahilinde, “Birleşme” süreci ile Şirketimiz İdare Heyeti taralından hazırlanan “Birleşme Mukavelesinin hisse sahiplerinin onayına sunulması, görüşülmesi ve karara bağlanması,
4 – Gündem ‘in 3’üncü hususu kapsamında Birleşme Mukavelesi ve Birleşme Süreci’nin hisse sahipleri tarafından onaylanmasına bağlı olarak Şirket’in 1.159.793.441,-Türk Lirası fiyatındaki çıkarılmış sermayesinin 86.784.965,-Türk Lirası meblağında artırılması bu suretle Şirketin çıkarılmış sermayesinin 1.246.578.406,-Türk Lirası’na çıkarılması ve Şirket Temel Mukavelesi’nin ” Hisse ve Hissenin Dönemi ve Şirket Sermayesi” başlıklı 7’nci hususunun tadil edilmesi için Sermaye Piyasası Konseyi ile T.C. Ticaret Bakanlığı’na müracaat yapılması, gerekli müsaadelerin alınması ve müsaade alındığı biçimiyle Şirket Temel Mukavelesi’nin 7’nci hususunun tadil edilmesine ait gerekli iş ve süreçlerin yapılması için İdare Şurası’nın yetkilendirilmesi konularının hisse sahiplerinin onayına sunulması, görüşülmesi ve karara bağlanması,
5 – Kapanış
Gündemde Yer Alan Hak Kullanım Süreçleri
Birleşme

Genel Şura Sonuçları
Genel Şura Yapıldı mı? Evet
Genel Şura Sonuçları Şirketimiz Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş. tarafından OYAK Denizli Çimento A.Ş.’nin 30/06/2023 tarihli finansal tablolar temel alınarak tüm etkin ve pasifleriyle birlikte bir bütün halinde zaman alınması suretiyle birleşmesi süreci inanılmaz genel konsey tarafından onaylandı. Buna Bağlı olarak Şirketimiz Çıkarılmış sermayesinin 1.159.793.441 TL’ den 1.246.578.406 TL’ ye artırılması ve temel kontrat değişikliği hususu da genel konseyde onaylanmıştır.
Alınan kararlar, ekte yer alan Harikulâde Genel Şura Toplantı Tutanağı evrakında sunulmuştur. Kamuoyunun bilgilerine arz ederiz.

Hak Kullanım Süreçleri İle İlgili Alınan Kararlar
Birleşme Kabul edildi

Genel Şura Sonuç Dökümanları
EK: 1 Hazır Bulunanlar Listesi 25.12.2023 EN.pdf – Hazır Bulunanlar Listesi
EK: 2 Hazır Bulunanlar Listesi 25.12.2023 TR.pdf – Hazır Bulunanlar Listesi
EK: 3 Fevkalâde Genel Konsey Toplantı Tutanağı EN.pdf – Öteki Genel Heyet Sonuç Dokümanı
EK: 4 Harika Genel Şura Toplantı Tutanağı TR.pdf – Öbür Genel Heyet Sonuç Dokümanı

Ek Açıklamalar
Harikulâde Genel Heyet Toplantı Tutanağı ve İnanılmaz Genel Heyet Hazır Bulunanlar Listesi ekte sunulmuştur.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1229106

BIST

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.