Papaz Munzir İshak: Soykırımdan sonra özrünüzü kabul etmeyeceğiz

Filistinli Papaz Munzir İshak, İsrail’in atakları altındaki Gazze’de yaşananların soykırım olduğunu belirtti.

Papaz Munzir İshak: Soykırımdan sonra özrünüzü kabul etmeyeceğiz
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.12.2023
1
A+
A-

Filistinli Papaz Munzir İshak, İsrail’in hücumları altındaki Gazze’de yaşananların soykırım olduğunu belirterek, Filistinlilerin her vakit olduğu üzere ayağa kalkacağını fakat bu suça ortak olanların soykırımdan sonra gelecek özürlerini kabul etmeyeceklerini söyledi.

İşgal altındaki Batı Şeria’nın tarihi Beytüllahim kentindeki Evanjelik Luteryen Noel Kilisesi başkanı Papaz İshak, Noel münasebetiyle düzenlenen ayinde, İsrail’in Gazze’deki ataklarına ait açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına “İsa (Peygamber) enkaz altında” diyerek başlayan İshak, kızgın ve kırgın olduklarını, Noel nedeniyle sevinmek yerine yas tuttuklarını lisana getirdi.

İshak, Gazze’de 20 binden fazla kişinin öldürüldüğünü, binlercesinin de hala enkaz altında olduğunu ve 9 bine yakın çocuğun da en yırtıcı formlarda katledildiğini vurguladı.

1,9 milyon kişinin yerinden edildiği ve yüz binlerce konutun de yıkıldığını kaydeden İshak, “Bildiğimiz Gazze artık yok. Bu bir ortadan kaldırma. Bu bir soykırım. Dünya izliyor. Kiliseler izliyor. Gazze halkı kendi idamlarının canlı manzaralarını gönderiyor.” diye konuştu.

Hristiyan din adamı, tüm bu yaşananlara karşın uygun olacaklarının altını çizerek, şunları söyledi:

“Katlandığımız bu çok büyük darbeye karşın biz Filistinliler iyileşeceğiz. Yükseleceğiz. Biz, Filistinliler olarak her vakit yaptığımız üzere, yıkımın ortasından tekrar ayağa kalkacağız. Fakat cürüm ortağı olanlar, sizin isminize üzülüyorum. Bundan hiç kurtulabilecek misiniz? Şunu söyleyeyim, soykırımdan sonra özrünüzü kabul etmeyeceğiz. Aynaya bakmanızı ve Gazze soykırıma uğrarken ben neredeydim diye sormanızı istiyorum.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.