Rusya’dan Sırbistan açıklaması: Üçüncü bir güç devreye girdi

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, yabancılar dahil üçüncü bir gücün Sırbistan’da düzensizliği kışkırtma teşebbüsünde bulunduğunu belirterek, “Sırbistan idaresinin yasal sistemi sağlayacağından kuşkumuz yok.” dedi.

Rusya’dan Sırbistan açıklaması: Üçüncü bir güç devreye girdi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.12.2023
1
A+
A-

Peskov, başşehir Moskova’da şimdiki bahislere dair gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Sırbistan’da 17 Aralık’ta yapılan genel ve lokal seçimlerin sonuçlarına karşı düzenlenen şovlara işaret eden Peskov, “Olanlar, Sırbistan’ın sorunudur. Ülkede gerekli tüm önlemleri alabileceğine inandığımız legal idare var. Hiç kimsenin, bilhassa de müttefikimiz ve ortağımız olan Sırbistan’ın iç işlerine müdahale etmedik ve müdahale etmeyi düşünmüyoruz.” sözünü kullandı.

Peskov, Sırbistan ile alakalara bedel verdiklerini ve bu bağlantıların çeşitli alanlarda gelişme imkanına sahip olduğunu söyledi.

Ülkedeki seçimlerde “ihlaller olmadığına” dair açıklamaların yapıldığına dikkati çeken Peskov, “(Yabancı güçler dahil) Üçüncü bir gücün Belgrad’da düzensizliği kışkırtma teşebbüslerini görüyoruz. Sırbistan idaresinin yasal tertibi sağlayacağından kuşkumuz yok.” diye konuştu.

Peskov, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in St. Petersburg kentinde yapılacak Yüksek Avrasya Ekonomik Kurulu toplantısı kapsamında Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile görüşme ihtimaliyle ilgili soruya “Böyle bir imkana sahipler.” cevabını verdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.