Suudi Arabistan, Muhteşem Kupa finaliyle Türk ziyaretçileri cezbediyor

Suudi Arabistan Krallığı, yurt dışından önemli sayıda iştirak sağlanan cümbüş, spor, kültür ve iktisada dair spesifik etkinlikler ve tertipler düzenleyerek daha fazla turist çekmeye yönelik değerli adımlar atıyor.

Suudi Arabistan, Muhteşem Kupa finaliyle Türk ziyaretçileri cezbediyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.12.2023
1
A+
A-

Suudi Arabistan Krallığı, yurt dışından önemli sayıda iştirak sağlanan cümbüş, spor, kültür ve iktisada dair spesifik etkinlikler ve tertipler düzenleyerek daha fazla turist çekmeye yönelik değerli adımlar atıyor. Bu yaklaşım birebir vakitte, kıymetli bölgesel ve memleketler arası pazarlara entegre bir “turizm” konsepti sunma yeteneğini ortaya koyuyor.
Suudi turizm haritasının en değerli ögelerinden biri, dünya çapında büyük taraftar kitlelerine sahip futbol kadroları ortasında oynanan Harika Kupa maçlarına konut sahipliği yaparak yeni fırsatlar oluşturma ve geliştirmede yetenekli olması ve muvaffakiyete ulaşabilmesidir.
 
2023 yılının en değerli olaylarından biri de, Riyadh Season sponsorluğu ve konut sahipliğinde, Suudi Arabistan Futbol Federasyonu ile koordineli olarak, dördüncüsü 29 Aralık’ta Riyad’daki 25 bin seyirci kapasiteli First Park Stadyumu’nda klâsik rakipler Galatasaray ile Fenerbahçearasında oynanacak olan Türkiye Muhteşem Kupa Final Maçı olacaktır. Dönemin en kıymetli etkinliklerinden biri olan bu maçta, bu iki büyük Türk ekibi Türkiye içinde ve dışında geniş bir taraftar kitlesine sahip olduğundan maça birçok aktiflik ve tertip da eşlik edecek. 
 
Türkiye Harika Kupası, Suudi Arabistan Turizm Bakanlığı’nın Ekim ayı ortasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için ziyaret vizesi başvurusunu elektronik olarak kullanıma sunmasının akabinde entegre bir kamu platformu olan “NUSUK” aracılığıyla kolay ve konforlu bir formda maçı izlemek, Mekke ve Medine’yi ziyaret etmek, turistik yerlerin tadını çıkarmak ve umre ibadeti yapmak üzere, iki büyük kulübün milyonlarca taraftarı için büyük bir fırsat sunuyor.  

 
Türk taraftarları Riyad’daki bu tarihi maça katılmaya teşvik etmek, umre ve ziyaret yapmalarını ve hiç unutulmayacak anılar yaşamalarını sağlamak emeliyle Galatasaray ile Fenerbahçe ortasında oynanacak tarihi Harika Kupa maçına özel olarak Umre Plus Riyad First Park paketi hazırlanmıştır. Pakete 5 gece (6 gün) konaklama, uçak biletleri, Riyad, Mekke ve Medine ziyareti, ulaşım, maç biletleri, Mekke-i Mükerreme’de umre ziyareti, Medine-i Münevvere’de Mescid-i Nebevî ziyareti, ayrıyeten tarihi ve kültürel cazibe merkezleri hakkında bilgi edinmek için rehberli tipe iştirak dahildir. Paket fiyatları talep edilen opsiyonlara bağlıdır.  
 
Ayrıyeten Suudi Arabistan Havayolları ve Flynas tarafından sunulan hizmetler: Düşük maliyetli uçuş paketleri, Umre ziyareti, ihtimamla seçilmiş oteller, isteğe bağlı olarak araç kiralama, seyahat sigortası ve özel yemekler üzere öbür ek hizmetler.  
 
Geçen Ekim ayında İstanbul’da bir ortaya gelen iki ülkenin özel bölüm temsilcilerinden oluşan heyetler ortasında, umre yapmak isteyen Türk vatandaşlarının sayısının artırılması maksadıyla elektronik vize uygulanmasına karar verilmesiyle birlikte Suudi Arabistan Krallığı, Türk vatandaşlarının daha fazla umre yapmaları için gereken tüm kolaylıkları sunmaya hazır olduğunu göstermiştir. Kelam konusu görüşmenin akabinde düzenlenen basın toplantısında, Türk vatandaşlarına vize verilmesi için aşağıdaki üzere birtakım temel kolaylıklar duyurulmuştur:  Türkiye’ni “e-ziyaret vizesi” yahut Suudi Arabistan’ın milletlerarası giriş kapılarında uygulanan “kapıda vize” kapsamındaki ülkelere dahil edilmesi, tarifeli uçuşların koltuk kapasitesinin yaklaşık %380 oranında artırılması ve Ankara ile Gaziantep’ten Medine’ye direkt uçuşların başlatılması. Suudi Arabistan Havayolları, Umre döneminde Cidde ve Medine-i Münevvere’ye 100 ek uçuş gerçekleştirirken Flynas Havayolları da Ankara, Cidde ve Medine ortasında her hafta direkt 6 uçuş düzenlemektedir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.