Türkiye’den dünyanın en büyüğüne davet! Bakan Kacır açıkladı

Bakan Fatih Kacır, Çin’deki temaslarının akabinde toplumsal medya hesabından yaptığı bilgilendirmede görüşmelerin içeriğini aktararak, elektrikli araç ve batarya teknolojilerinde öncü firmaları Türkiye’ye davet ettikleri bilgisini paylaştı.

Türkiye’den dünyanın en büyüğüne davet! Bakan Kacır açıkladı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.12.2023
0
A+
A-

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Çin ziyaretlerinde 8 kentte, 2 ulusal hükümet bakanı, 1 eyalet bakanı ile görüştüklerini ve 7 şirketi ziyaret ettiklerini belirtti.

Kacır, tamamladığı Çin ziyaretine ait değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Kacır, araba üreticilerinden BYD, Huawei ve GAC firmaları ile temaslarını değerlendirdiği açıklamasında, Türkiye’nin, yatırımlarla büyüyeceği üzerinde durdu.

DÜNYANIN EN BÜYÜK ELEKTRİKLİ ARAÇ ÜRETİCİSİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Kacır, son gün Shenzen’de dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi BYD Lideri Wang Chuanfu ve grubuyla bir ortaya geldiklerini, verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ve yakın diyaloğu sürdüreceklerini aktardı.

“ELEKTRİKLİ ARAÇ VE BATARYA TEKNOLOJİLERİNDE ÖNCÜ FİRMALARI YATIRIMA DAVET ETTİM”

Kacır, Türkiye’deki AR-GE merkezinde 1.000’den fazla çalışanı bulunan Huawei’de ise yeni jenerasyon mobilite ve güç tahlillerine şahit olduklarına değinerek, şunları kaydetti:

Son durağımız Gouangzhou’da merkezi bulunan, yılda 2,5 milyon araç üreten GAC firmasıydı. Görüşmelerimizde, elektrikli araç ve batarya teknolojilerinde öncü firmaları ülkemizde yatırıma davet ettik.

“TÜRKİYE, YATIRIMLARLA BÜYÜYECEK”

Türkiye, yatırımlarla büyüyecek, üretimle, istihdamla, ihracatla kalkınmaya devam edecek.

KAYNAK: AA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.