Z neslinin en çok güvendiği platform belirli oldu!

Yakın vakitte yapılan bir ankete nazaran, tüm büyük toplumsal medya platformları ortasında YouTube, yetişkin Z jenerasyonu ortasında en üst sırada yer alıyor.

Z neslinin en çok güvendiği platform belirli oldu!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.12.2023
1
A+
A-

Temmuz ayında Business Insider, YouGov ile işbirliği yaparak beş nesli kapsayan 1.800’den fazla Amerikalı ile bir anket yaptı.

Ankete katılanların 600’den fazlası 1997 ve 2012 yılları ortasında doğanlar olarak tanımlanan Z jenerasyonunun bir kesimiydi. BI yalnızca 18 yaş üstü bireylerle anket yapmıştır.

Bir soruda, bu yetişkin Z nesline birkaç büyük toplumsal medya şirketinin güvenilirliğine ait algıları sorulmuştur.

Z JENERASYONUNA NAZARAN EN SAĞLAM PLATFORM YOUTUBE

YouTube, 18-26 yaş ortası Z neslinin %59’unun biraz ya da çok sağlam olarak nitelendirdiği bir platform olarak öne çıktı. Sırf %28’i biraz ya da çok güvenilmez bulmuştur.

İkinci sırada ise biraz bölücü olduğu kanıtlanan Instagram yer aldı: Güvenilirlik konusunda Z neslinin %40’ının oyunu alırken, güvenilmezlik konusunda da %45 oy aldı. (Ankete katılanların %15’i kararsız olduğunu belirtmiştir).

Ayrıca Z nesli yetişkinlerin %60’ının biraz ya da çok güvenilmez olarak nitelendirdiği platform Facebook oldu.

TİKTOK Z NESLİNİN YÜZDE 57’Sİ TARAFINDAN GÜVENİLMEZ GÖRÜLÜYOR

Hemen gerisinden gelen TikTok ise demografik kümenin %57’si tarafından güvenilmez olarak değerlendirilmiştir. Z jenerasyonunun %30’u TikTok’un biraz yahut çok sağlam olduğunu söyleyerek, güvenilirlik derecelendirmesinde Facebook’tan biraz daha uygun performans gösterdi.

Bu ortada evvelce Twitter olarak bilinen X, Elon Musk’ın 2022 yılında siteyi satın almasından bu yana giderek daha tartışmalı hale geldi.

Ve Z neslinin en sık kullandığı platformlardan biri olarak kabul edilen TikTok, milletvekillerinin TikTok’un ana şirketi olan ve merkezi Çin’de bulunan ByteDance ile ilgili güvenlik tasalarını lisana getirmeleri nedeniyle pek çok incelemeye husus oldu.

KAYNAK: İLGİNİZE

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.